Pouze 1 ze 14 léků na deprese lepší než placebo
První z uvedených studii byla publikována v erudovaném odborném časopise The Lancet.
Přiznala, že rizika léků na depresi u dětí výrazně převažují přínosy, protože uvedené léky dramaticky zvyšují riziko sebevražd.
Jen jeden ze 14 léků ukázal, že depresi zlepšuje lepší než placebo.
Léky na snižování cholesterolu jsou prý absolutně bezcenné
Druhou skupinou léků, která utržila pořádnou ránu, byly léky na snižování cholesterolu. Ty dnes užívá téměř každý 20-tý člověk, se ukázaly jako naprosto bezcenné.
Skupina mezinárodních výzkumníků publikovala studii v British Medical Journal (Britský lékařsky deník), která zjistila, že neexistuje žádný vztah mezi takzvaným „špatným cholesterolem“ a úmrtími v důsledku onemocnění srdce.
Naopak, studie došla k závěru, že až 92 % lidí s vysokou hladinou cholesterolu v krvi žije déle.
Nejlepším způsobem, jak si udržet zdravé srdce, tak není užívání léků na cholesterol, ale prostřednictvím dodržování zásad zdravého životního stylu.
Jak dále uvádí profesor Sherif Sultan z Irské Univerzity:
„Snižování cholesterolu pomocí léků u lidí nad 60 let je plýtvání času a zdrojů.
Na druhou stranu, změna životních návyků je jedinou a nejdůležitější cestou, jak si zajistit kvalitu života v důchodovém věku. „
Snižování cholesterolu léky je totální ztrátou času
Spoluautor studie, dr Malcolm Kendrick, uvádí:
„Starší lidé s vysokou hladinou špatného LDL cholesterolu (lipoproteiny s nízkou hustotou) žili ve skutečnosti déle a měli méně onemocnění srdce.“
Tato nejnovější zjištění budou mít pro farmaceutický průmysl obrovské dopady, protože léky na snižování cholestorolu patří mezi jejich nejprodávanější a nejziskovější výrobky všech dob.
Podle organizace Health Impact News, jen za loňský rok jejich prodej dosáhl úrovně 140 miliard dolarů.
Z uvedeného důvodu bude muset dojít k přepracování směrnic a protokolů ohledně usazování povlaků v cévách a arteriích, říkají autoři studie a dodávají, že „přínosy léků na cholesterol byly přehnané“.
Pravdou však je, že jejich přínosy nebyly pouze nadnesené, ale totálně na 100 % vyfabrikované a zfalšované. Totéž platí i pro léky na depresi a vakcíny.
V roce 2013 publikoval portál Natural News zprávu, že lékaři napojení na medicínskou a farmaceutickou lobby se snaží o to, aby léky na cholesterol užíval každý třetí člověk.
Šlo o tah, který měl farmaceutickým firmám a jimi sponzorovaným lékařem zajistit astronomické příjmy.
Když byly následně zkoumány střety zájmů, bylo těžké, ba přímo nemožné najít skupinu lékařů, která by neměla žádné finanční vazby na farmaceutický průmysl.
Nová studie hovoří, že současné podávání vakcín dětem není bezpečné
Třetí významná studie za poslední období, která diskredituje farmaceutické firmy, byla publikována v Žurnálu amerických lékařů a chirurgů (Journal of American Physicians and Surgeons) se týká dětských vakcín.
Zjistila, že skutečnost je opět jednou úplně jiná než to, co se dlouhá léta tvrdí rodičům při očkování jejich dětí.
Například, úřady doporučují (v Česku povinně dle zákona) očkovat Hexa vakcínou (obrna, hepatitida B, záškrt, tetanus, černý kašel a Haemophilus influenzae typu B) společně s vakcínou proti pneumokokům.
Tato kombinace se v současnosti podává dětem během prvního roku života až 3 krát!
Skutečnost je však taková, že tato kombinace dosud nebyla nikdy testována na bezpečnost, uvádí medicínský výzkumník Neil Z. Miller.
Závěr
Takže tady to máte! Reputace farmaceutického průmyslu, tak jako i vládních úřadů, nemá žádnou kredibilitu. Proto by jim už lidé neměli tolik důvěřovat.
Nejlepším způsobem, jak si zachovat zdraví, je praktikovat zdravý životní styl, který zahrnuje vyváženou stravu, cvičení a techniky na zklidnění mysli jako jsou jóga či meditace