Vzhledem k tomu, že se blíží chřipková a virová onemocnění, je potřeba opět posílit svoji imunitu
Na trhu je mnoho přírodních přípravků a doplňků, které nám účinně napomáhají pozvednout naší imunitu. Vzhledem k tomu, že nabídek je mnoho, uvedu jen některé z nich a to ty, se kterými máme nejlepší zkušenost. Je na každém z vás, které doplňky se rozhodnete vy sami užívat. Upozorňujeme, že vše je potřeba si buď vytestovat anebo udělat vlastní uvážlivý výběr. Neužívat úplně všechny! Tento výběr si můžete zkonzultovat s námi, s Esoterií nebo s paní psychotroničkou Zojou Hricovou (jen ti, co k ní chodíte na sezení, protože vás zná osobně)
Seznam doporučených přípravků
- vitamíny C a D, Draslík, Zinek, Hořčík, Omega 3
- Bromelain, Kvercetin, EGCG
- Apigenin, Resveratrol, Aloe Vera, Kokosový olej
- Křídlatka japonská, Cist, Badyán, Reveň lékařská
- Rdesno mnohokvěté, Zimolez japonský, Všedobr
- Probiotika, Kolostrum
- Preventan klasik
- Betaglukan
- Lyzin Prolyn
Imunita – nejnutnější informace, převzaté z wikipedie
Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního. V praxi se antigeny myslí zejména buňky patogenních organizmů, viry či třeba nádorové buňky. Imunita spouští imunitní odpověď vůči těmto a dalším vyjmenovaným strukturám a vyznačuje se jí nejen člověk, ale v různé míře i ostatní živočichové. Určitou schopností Imunitní odpovědi disponují i rostliny, ale u živočichů je nejrozvinutější a řídí ji tzv. imunitní systém.
V užším slova smyslu znamená termín „imunita“ naprostou odolnost organismu proti chorobě („imunní jedinec“).
Imunita jako odolnost vůči konkrétní chorobě
přirozená imunita vychází například z nějaké vlastnosti, která způsobuje, že organismus daného druhu, skupiny nebo vývojového stadia nemůže být určitým typem nemoci vůbec napaden. Příkladem může být odolnost většiny ptáků proti mnoha chorobám člověka, která vychází z toho, že přirozená teplota jejich organismu je 40 stupňů Celsia a ta neumožní původcům těchto chorob dostatečně efektivní množení.
Získaná imunita je zaměřena proti určité konkrétní nemoci. Lze ji získat i proděláním patřičné choroby nebo choroby jí blízce příbuzné. Může být časově omezena. Její podstata spočívá v tom, že si organismus uchová část B lymfocytů (tzv. paměťový T-lymfocyt, viz imunologická paměť), které jsou odpovědné za výrobu specifických protilátek proti patřičnému patogenu. Organismus tak může spustit specifickou imunitní odpověď okamžitě a masově po zaznamenání infekce, aniž by předtím musel složitě hledat vhodné buňky k produkci patřičných protilátek.