Nejzdravější chování je být autentický, tedy sám sebou. Přesto se můžeme vyhnout vlastnímu autentickému chování v domnění, že je nezdravé.
Vaše mysl a tělo vědí, co potřebujete. A pokud potřebujete připomínku, proč je důležité sledovat vaše autentické já, podívejte se na tyto běžné chování, které se často považují za negativní, ale ve skutečnosti mohou být zdravé.
1. Hněv
Hněv je emoce, které se mnozí z nás snaží vyhnout, a přesto může být velmi osvobozující. Být rozzlobený a svůj hněv vyjádřit je zdravý způsob, jak můžete dosáhnout silnou a pozitivní změnu ve svém životě.
Hněv je jednoduchý typ emocionální energie, která v nás roste, když nám někdo křivdil a překročil naše osobní hranice.
Tato energie se vydává na misi, aby zničila nevhodnou situaci, která způsobila naše utrpení. Takže, naučte se přijmout tuto energii a využít ji pozitivně.
Když se rozhněváte, prozkoumejte, jakým způsobem byste vyjádřili tento hněv pozitivním způsobem, který změní váš život k lepšímu.
Popírání vlastního hněvu a vyhýbání se mu přemění hněv na ještě více nezdravých projevů, jako jsou zuřivost nebo deprese.
Zdravý hněv existuje z nějakého důvodu, aby vás chránil a osvobozoval.
2. Být ztracený
Cítíme se být ztraceni, pokud jsme ztratili náš smysl pro směr. Nicméně, když se ztratíme, zaplatíme tím, že přestaneme dávat pozor v daném okamžiku a na naše instinkty.
Pokud jste někdy byli ztraceni ve velkém městě nebo v cizí zemi, pravděpodobně uděláte skvělé objevy, dokud se budete snažit najít cestu zpět.
Totéž platí i v životě. Být v pořádku a vědět o tom je cesta, která je důležitá. Někdy, když se ztratíme a sejdeme z cesty, nikdy by nás ani nenapadlo, že o sobě zjistíme skutečnosti, které jsou úžasné.
Objevíme v sobě neznámé talenty a setkáme mnoho přátel a podobných lidí, které bychom jinak nesetkali.
Být ztracený teď neznamená, že to tak bude navždy. To jednoduše znamená, že si najdete čas na to, abyste našli svou cestu, a také umožníte světu kolem vás dát vám impuls, který je nejlepší pro vás.
Často to bývá tak, že by nás ani nenapadlo, že impuls nám nastaví naši pravou cestu.
3. Pláč
Pláč, jakož i hněv, jsou zdravou lidskou odpovědí na určité reakce. Ačkoliv málokdo z nás by chtěl plakat celou dobu, je důležité vážit si tyto okamžiky v životě, které nás přivádějí k slzám.
Tyto slzy mohou být slzy ztráty, ale i radosti. Když pláčeme, pomáháme tím naší psychice uvolnit energii, která, pokud bychom ji drželi v sobě, se může stát toxická nebo nás může naplnit trpkostí.
Pláč také obměkčí naši osobnost, jakož i náš pohled na okolní svět. Takto se ostatní dozvědí, jak se cítíme, staráme o druhých, truchlíme a ovlivňujeme svět kolem sebe.
Pláč nám neumožňuje jen uvolnit smutek a žal, ale také vysílá signál ostatním, že jsme otevření a zranitelní jako lidské bytosti, co z nás dělá atraktivnějších přátel či partnerů ve srovnání s těmi, kteří nevyronili ani jednu slzu.
4. Být sám
Být sám se nám hned nemusí jevit jako něco negativního. Často to může znamenat, že jsme prostě odříznuti od nezbytných společenských aktivit, abychom se ponořili hlouběji do svého nitra.
Je pravda, že existují situace, při kterých izolace člověka by mohla být důvodem k obavám, ale stejně víme, že takto žili mnozí největší světoví umělci, spisovatelé a myslitelé, kteří nacházeli v samotě hlubší inspiraci a znovu zapálení jejich smyslu pro tvořivost.
Někdy jen potřebujeme vyhodit vnější stimuly a být sami se sebou. Pokud cítíte, že potřebujete být sami, důvěřujte si a važte si to.
Někdy se jen tak projít po parku nebo jít sami na dovolenou může vést k sebereflexi, která zcela obnoví náš smysl života.
V některých situacích nejzdravější věc, kterou můžete udělat sami pro sebe, je být o samotě.
5. Neposlouchat
Neposlouchat ostatních může být často vnímáno jako nespolečenské nebo dokonce arogantní chování, i když přijdou časy, kdy se jen potřebujete opřít o svou intuici a osvobodit se od toho, po čem volá vaše nitro.
Udržet si silnou vizi někdy vyžaduje ignorovat nebo optimalizovat hlasy, které nemusíte pochopit nebo být vyrovnaný s touto vizí.
Věřte sami sobě a vězte, že pokud se vám snaží někdo dobře poradit a vy ho neposloucháte, existuje na to dobrý důvod.
Neposlouchání může rozvinout stupeň bystrosti, zatímco vidíme všechny ty, kteří se nám jeví jako kapitáni na opuštěné lodi, kterým chybí vnitřní síla pro směr.
Být moudrý znamená vědět, kdy poslouchat ostatních a kdy zase ne. Pokud vám vnitřní zvonek říká jednat odvážně přesto, co říkají jiní, pak mu důvěřujte.
6. Porušování pravidel
Občasné porušování pravidel může zlepšit váš život, jakož i životy ostatních. Pravidla vytvářejí lidé a nikdo z nás není dokonalý.
Takže důvěřujte vašim vlastním schopnostem, abyste našli srdce za pravidlem, a pak se rozhodněte sami, zda toto pravidlo podporuje větší dobro.
Většina inovací v umění, vědě a společnosti se stává, protože někdo přestal dodržovat předepsaná pravidla a měl odvahu se jim postavit, protože se mu zdály být nespravedlivé.
Někteří z největších světových porušovatelů pravidel byly Rosa Parks, Gandhi, John Lennon a Martin Luther King Jr. Nebojte se být jako oni.
7. Nezapadat mezi ostatní
Nezapadnout mezi ostatní může být bolestivé a trapné, a to zejména během dospívání, ale může to také znamenat, že jste inovátorem a že máte něco, co můžete nabídnout mimo normu.
Když zapadneme, obvykle je to kvůli našim myšlenkám, pocitům, a dokonce naší představivosti, která je v souladu s naší společností.
Vydat se jiným směrem, než od nás očekávají ostatní, nás může přivést na místa, na která nezapadáme, ale může nás to přivést k prozkoumání vnější stránky všeobecně přijatých domněnek a myšlenek, které jsou živnou půdou pro nové nápady a nové způsoby myšlení, které plodí inovace.
Budoucnost nikdy úplně nezapadne do minulosti, takže přijměte to, kým jste dnes, dokonce i když nezapadnete mezi ostatní.
Vězte, že vaše inovace mohou vymyslet novou cestu, kterou mohou následovat ostatní